Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 942 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Gwiazdozbiór Pudelka

wtorek, 21 sierpnia 2012 20:35

 Sesja celebrytów z frakcji Wolne Polesie, dla portali Pudelek i Sobaka

 

                                                 x                              x                             x

 

Zatroskany o przyszłość Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej red.  Bielicki z „Nowości” oczekuje  wyjaśnień jak to możliwe, że mogłem zastrzec nazwę Festiwalu w Urzędzie Patentowym, co jego zdaniem, stwarza realne zagrożenie wyprowadzenia imprezy z Torunia, bo posiadając prawo do nazwy Festiwalu mogę go organizować tam gdzie to mi się spodoba.

   Obawy te  powinien rozwiać tytuł publikacji w   Gazecie Wyborczej:  „Pseudo gwiazdy na chałturach”, a gdyby to nie wystarczyło można jeszcze przywołać wypowiedź rzecznika prasowego Toruńskiej Agendy Kultury,  zamieszczoną w „Nowościach”, gdzie nazwał Festiwal imprezą rozrywkową zasilającą zdjęciami plotkarskie portale  w rodzaju „Pudelka” czy „Pomponika”, na której za niewygórowane stawki występują drugoligowi artyści,: ”którzy nie mają aż tylu propozycji aby mogli w nich przebierać jak w ulęgałkach”.

  Nie wiadomo zatem po co ten cały hałas i rozdzieranie szat nad przyszłością  tak nędznej i miałkiej imprezy Zamiast  wylewać krokodyle łzy nad prawami do nazwy Festiwalu prościej byłoby  apelować i nawoływać do jego likwidacji. Uwolnioną dzięki temu kwotą 250 tys. złotych, przeznaczoną na jego organizacje. można by wesprzeć przedsięwzięcia kulturalne, o których mało kto słyszał  w Toruniu, ale jak będzie kasa to jest nadzieja, że może usłyszy.

  Pozostaje jeszcze jeden,nieco krępujący aspekt przywołanych powyżej publikacji. Jeśli dotrą do takich artystów jak związana z Festiwalem od pierwszej edycji Małgorzata Kożuchowska  czy, Olga Bołądź, to  nie będzie im łatwo przełknąć wiadomość, że w ich rodzinnym mieście mają status chałturzących pudelkowych  gwiazdeczek.

   Natomiast dziennikarzom prasy lokalnej zainteresowanym tematyką ochrony własności intelektualnej polecam lekturę przepisów ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych wraz z bogatym orzecznictwem. Zanim się weźmiecie do składania wyrazów warto przeczytać elementarz.

                                                                                 

 


 

 oceń
3
3

Festiwalowe tajemnice

środa, 01 sierpnia 2012 23:07

Redaktor Magdalena Janowska z „Gazety Pomorskiej” pyta:  „Czy gwiazdy obecne na Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej w Toruniu mają jakieś specjalne wymagania, które Państwa zaskoczyły?"


Dyrektor Festiwalu Andrzej Szmak odpowiada: Oczywiście, że mają specjalne wymagania. Wszyscy wykonawcy koncertu galowego wprowadzili do umów zapis gwarantujący im zamieszczenie informacji o ich udziale w Festiwalu na portalu "Pudelek". Ponadto Kacper Kuszewski zażyczył sobie  do garderoby dwóch porcji barszczu czerwonego z kluskami, Księżna Anna Czartoryska poprosiła o tuzin plastikowych butelek po wodzie mineralnej do zgniatania, Sonia Bohosiewicz oczekuje od organizatorów koncertu czterech paczek pampersów pierwszej jakości, Olga Bończyk otwiera w garderobie punkt skracania spodni, bo musi sobie dorobić do skromnego honorarium, w związku z czym potrzebuje polową maszynę krawiecką, Olga Szomańska z kolei musi mieć w garderobie więcej miejsca na swoje torebki, a Katarzyna Dąbrowska na dzieła zebrane Szekspira. Wszystkich jednak przebija Małgorzata Kożuchowska, która zażądała skutecznego środka przeciw komarom, najlepiej węgierskiej produkcji. Lesław Żurek, chce mieć tylko kilka pistoletów do zabawy oraz okno, z którego mógłby wyskoczyć podobnie jak w filmie "Mała Moskwa". Tylko Eva Leimbergerowa z Czech nie ma żadnych wymagań, poza odrobiną francuskich perfum Chanel No 5 do, których przywykła podczas pobytu w Paryżu. Jest jeszcze Olga Bołądź, która nie może się zdecydować, czy jej piosence z filmu "Szpieg w masce" towarzyszyć ma maszyna szyfrująca Enigma czy też kieszonkowa katiusza.


oceń
4
2

sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  180 395  

Kalendarz

« sierpień »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych, politycznych i obyczajowych w kraju, regionie, mieście, zagrodzie.

O mnie

Andrzej Szmak - absolwent wydziału prawa UMK w czasach wczesnego Gierka, zbrojarz-betoniarz (Ramdi- Irak),dziennikarz (ITD, Przegląd Tygodniowy, Wprost, Przegląd Sportowy, Polskie Radio, Polska Kronika Filmowa,dyrektor programowy TVP w Bydgoszczy za kadencji Brunatnego Roberta), urzędnik XVIII rangi, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.W poprzednim wcieleniu - Andreas Schmack, burgrabia i prezydent Chełmna (dawniej Culm) w latach 1676-92.
Medali wojennych brak, ważne odznaczenia ministerialne:"zasłużony dla kultury polskiej".
http://twitter.com/aszmak

Statystyki

Odwiedziny: 180395

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl