Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 942 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Doniesienie do prokuratury

poniedziałek, 25 maja 2015 10:11

 

   Szanowny panie prokuratorze,

uprzejmie donoszę, opierając się na publicznym oświadczeniu redaktora Adama Michnika,  że w dniu wczorajszym, w późnych godzinach wieczornych, będący w stanie wskazującym na spożycie prezydent Bronisław Komorowski przejechał na pasach niepełnosprawną zakonnicę w ciąży. Miejsce zdarzenia i okoliczności  są zapewne dobrze znane red. Michnikowi. Jego też należy w pierwszej kolejności przesłuchać w tej sprawie w charakterze świadka, o ile nie mamy do czynienia ze sprawstwem kierowniczym.

   Zatroskany Obywatel

 

Czytaj także:   "Duda idzie"  (krok po kroku)

 


oceń
44
2

Jaki prezydent taki zamach

niedziela, 24 maja 2015 15:08

      Podwójna próba zamachu na prezydenta Komorowskiego przed toruńskim ratuszem na dwa dni przed drugą turą wyborów stanie się zapewne drugim  wydarzeniem w historii miasta, o którym głośno będzie w całej Europie. Pierwsze to tumult toruński z roku 1724, w wyniku którego pozbawiono głowy  burmistrza Roesnera, dokładnie w tym samym miejscu, w którym teraz próbowano podwójnie zamachnąć się na prezydenta Komorowskiego. Najpierw chciał się na niego rzucić przed wejściem do ratusza z zaciśniętą pięścią* 34-letni Remigiusz D., a w chwilę później na dziedzińcu ratusza, przebrany za zwolennika urzędującego prezydenta młodzieniec, stojący tuż za nim nagle podarł plakat z napisem "Głosuję na Bronka" i zaczął agresywnie wykrzykiwać:" WSI!, Pro Civili!" oraz "Czytajcie książki Sumlińskiego!".

  Zdaniem służb sytuacja była bardzo niebezpieczna i tylko dzięki błyskawicznej reakcji funkcjonariuszy BOR-u, policji i posła Tomasza Lenza próby zamachu na głowę państwa zostały udaremnione.

   Sam prezydent Komorowski kilka godzin później skomentował oba incydenty słowami: "coś złego się stało, gdzie są ludzie, którzy te procesy uruchamiają?"

 Nie chciałbym niczego sugerować, ale wyraźne ślady prowadzą  do PiS-owskiego zastępcy prezydenta Torunia Zbigniewa Rasielewskiego. On to, po godzinach pracy, jak twierdzi rzeczniczka prezydenta Zaleskiego, umieścił na Facebooku wpis "Bredzisław znów straszy PiSem", a do polubień dodał profil "Jebać Polski Rząd"  z przekreśloną twarzą prezydenta Komorowskiego na zdjęciu. Dość nieudolnie wspierał go w tej akcji PiSowski wiceprezydent Torunia poprzedniej kadencji, a obecnie radny Ludwik Szuba dorzucając niezbyt zgrabnie sformułowane zaproszenie: "wyjdź tylko na ulicę Bronek, to wygwiżdżą i wyśmieją, zabierz ze sobą partyjnych kolesi.", niemające nic wspólnego z tradycyjną, toruńską gościnnością.

   Pomijając leciwy wiek radnego Szuby, nielicujący z językiem wypowiedzi, należy zadać sobie pytanie, czy takie zachowania  prowadzące do groźnych w ocenie służb incydentów to już ciężkie naruszenie statusu radnego i zastępcy prezydenta czy tylko polityczny wybryk, o którym wkrótce wszyscy zapomną, poza służbami oczywiście.

*)- Nie udało nam się ustalić, co Remigiusz D. ukrywał w zaciśniętej pięści: granat, jajko, czy też "kamyk zielony".

 

Poniżej: Rynek Staromiejski w Toruniu, miejsce ścięcia burmistrza Roesnera (5 grudnia 1724 r.) i próby zamachu na Prezydenta Komorowskiego (22 maja 2015 r.) - rycina Matthysa Pooda - Amsterdam 1724 r.

 

299_10tumultorunski.gif


oceń
32
3

Teatr omyłek

czwartek, 21 maja 2015 23:33

 

   Po tym jak minister Omilanowska od kultury zrugała publicznie marszałka Całbeckiego za nierespektowanie werdyktu jury konkursowego, okazało się, że dyrektorem Teatru w Toruniu może zostać każdy, nawet zarządzający teatralną szatnią. Stąd też należy się spodziewać istotnych zmian w repertuarze.Na początek można by sięgnąć po "Garderobianego" albo też coś z Bułhakowa, "Zmowa świętoszków" by się nadawało jak najbardziej.A później to już wyłącznie lekki repertuar: "Hamlet", "Makbet", "Król Lear", "Henryk IV" no i koniecznie "Kupiec wenecki" w wersji musicalowej.

   Czytaj także wpisy 13 kwietnia i 6 maja.


oceń
30
1

Ostatnie sondaże

wtorek, 19 maja 2015 20:11

 

   Na zdjęciu poniżej: Przedstawiciele ośrodków badania opinii publicznej i pracowni sondażowych ustalają na tajnej naradzie wspólną taktykę prewencyjną na wypadek gdyby wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w Polsce (Europa Środkowa) znowu dramatycznie odbiegały od wskazań sondaży.

 

seszele.jpg


oceń
37
1

Duda idzie (krok po kroku) - czytaj do 24 maja, 1-7

poniedziałek, 18 maja 2015 16:00

(1) Wszystko wskazuje na to, że Platforma tonie w żelaznym uścisku Dudy i Kukiza. Na dodatek u nóg ma uwiązane dwa koła młyńskie w postaci  milionów zlekceważonych głosów Polaków w  sprawie referendum dotyczącego wieku emerytalnego i wieku szkolnego. To już nie peryskopowa, to pełne zanurzenie!

 

(2) Prezydent Komorowski rzuca koło ratunkowe w postaci referendum na każdy dowolny temat. Plagiat. Widzieliśmy to już w "Rejsie" Piwowskiego, koło zatonęło.

  

(3) Paweł Kukiz  "Samokrytyka"

   Ciemnogród jestem i faszysta,

   Wróg społeczeństwa, nonkonformista.

   Matołem jestem obrzydliwym,

   Kołtunem, chamem, ścierwem   parszywym.

   Nacjonalistą zaślepionym

   i roszczeniowcem pomylonym.

   Durniem,co szuka dziury w całym

   W naszym Systemie* doskonałym.

*)-chodzi o układ słoneczny

 

(4) To może być pocałunek śmierci! Aleksander Kwaśniewski, prezydent wszystkich Polaków dwu kadencji  poparł Bronisława Szoguna Komorowskiego w trakcie spaceru po prezydenckim ogrodzie.Wygląda na to, że poparcie aczkolwiek oficjalne, było równie nieobowiązujące jak ubiór byłego prezydenta.Taki wiosenny luzik przed sezonem łowieckim.

Poniżej: Aleksander Kwaśniewski u okulisty, sprawdza ostrość wzroku po tym jak mu się lewica zupełnie rozmyła.

 

Kw.jpg

 

(5) Celebryci wpadają w panikę. Aktorka Joanna Szczepkowska jeszcze niedawno popierała Komorowskiego a wczoraj oświadczyła, że już dalej tak nie może, że jak brała prysznic, to się jednak rozmyśliła, po tym jak Pan Prezydent zaczął się mizdrzyć i przymilać zwolennikom Kukiza. Podobno Andrzej Wajda szuka scenarzysty filmu pod roboczym tytułem "Pan Duda czyli ostatni rokosz Platformy".

   Z kolei aktor charakterystyczny i parakabaretowy Karolak oddany całym sercem prezydentowi Komorowskiemu, zagrzewając publicznie bierny elektorat bojowym okrzykiem: "Dość już tego miendolenia!"  naraził się strasznie swojej serialowej żonie (Rodzinka.pl) celebrytce Małgorzacie Kożuchowskiej, której uczucia lokują się zupełnie gdzie indziej.Serialowi grozi kryzys rodzinny i realizacyjny.

 

(6) Niedzielna debata prezydencka pokazała przede wszystkim, jak nieporadna i przaśna jest TVP. Żadne z pytań zadanych przez parę prowadzących dziennikarzy (Ziemiec, Gawryluk) nie wykraczało poza z góry przewidywalny, utarty szablon czyli nie było: kłopotliwe, błyskotliwe, celne, wnikliwe czy oryginalne, za to poprzedzały je bełkotliwe i ponad wszelką miarę rozdęte inwokacje. (Ta jakaś przedziwna maniera nakazująca traktować telewidzów jak półidiotów, którym najpierw trzeba dłuższą chwilę wyjaśniać, o czym będzie pytanie i dlaczego będzie zadane).

   Jeżeli nawet, jak zapewniała  po zakończeniu debaty podekscytowana dziennikarka TVP Info: "obaj kandydaci stanęli w ogniu pytań", to z całą pewnością nie był to ogień piekielny a co najwyżej z trudem wykrzesana iskierka.

 (7)  Muzealnicy i bibliotekarze

  Prezydent Torunia Michał Zaleski zwalniając ze stanowiska pełnomocnika prezydenta ds. informacji niejawnej, legendę toruńskiej "Solidarności" Stanisława Śmigla powiedział dziennikarzom,  że: "miejsce legend jest na półkach bibliotecznych". Od tego czasu minęło kilkanaście lat, a powiedzenie to nadal okazuje się przydatne, trzeba tylko się odważyć i po nie sięgnąć. Przegapił tą okazję Andrzej Duda, nie komentując ani słowem kombatanckich wątków w wypowiedziach  prezydenta Komorowskiego. Może zdobyłby się na to, gdyby  Komorowski odwołał się do swego udziału w bitwie pod Lenino.

 (8) Prezydent Komorowski przegrywa wybory i zwołuje pospolite ruszenie w celu obrony wolności.Po raz ostatni w historii Polski do pospolitego ruszenia próbowali  odwołać się przywódcy powstania listopadowego, ale nic z tego nie wyszło.

   Jak będzie tym razem?


oceń
43
1

sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  180 429  

Kalendarz

« maj »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych, politycznych i obyczajowych w kraju, regionie, mieście, zagrodzie.

O mnie

Andrzej Szmak - absolwent wydziału prawa UMK w czasach wczesnego Gierka, zbrojarz-betoniarz (Ramdi- Irak),dziennikarz (ITD, Przegląd Tygodniowy, Wprost, Przegląd Sportowy, Polskie Radio, Polska Kronika Filmowa,dyrektor programowy TVP w Bydgoszczy za kadencji Brunatnego Roberta), urzędnik XVIII rangi, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.W poprzednim wcieleniu - Andreas Schmack, burgrabia i prezydent Chełmna (dawniej Culm) w latach 1676-92.
Medali wojennych brak, ważne odznaczenia ministerialne:"zasłużony dla kultury polskiej".
http://twitter.com/aszmak

Statystyki

Odwiedziny: 180429

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl