Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 942 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

( CCLXXI ) Tylko tutaj ! Ekskluzywny wywiad z koniem, który był w Bydgoszczy ! A także ekscytujący projekt pomnika !

niedziela, 25 kwietnia 2010 21:51

-Przedstaw się może.
-Gal jestem.
-Anonim ? Poniekąd rozumiem tą niechęć do ujawnienia się.
-Jaki anonim.Ojciec Zryw,matka Grenada, urodzony w Kałudze kolo Kurzętnika 5 kwietnia 1995 roku.Pełnej krwi rasa wielkopolska.
- Dlatego masz tylko trzy podkowy?
-Czwartą zostawiłem w Bydgoszczy na Rynku, na szczęście.Straży miejskiej.
-Pewnie obyło się bez mandatu, tylko dlatego,że jak ujawnił mediom  znany w dorzeczu dolnej Wisły guru piaru Jarosław Przechył-Nadolski: " koń wjechał do Bydgoszczy w zasadzie niezauważony".
- Zauważony to był generał Wieniawa,kiedy przed wojną wjechał w Warszawie na koniu do restauracji "Adria" i wypił szampana.
-Generał ?
-Skądże,pił koń,Generał jedynie skrapiał szampanem głębokie dekolty szanszonistek, co się zresztą nie spodobało Marszałkowi Piłsudskiemu.
-No to jak było w tej Bydgoszczy,widział cię ktoś ?
-Jak tylko wysiadłem i rozprostowałem nogi nad Brdą,  zaraz ludzie zaczęli  okropnie krzyczeć:-nachodzą wybory! zwierzęta prowadzą do arki !
-Chyba do barki, zresztą pewnie przesadzasz,oni w tej Bydgoszczy nie  takie kataklizmy przechodzili. Raz im nawet   poseł Walkowiak chciał przeprowadzić autostradę przez środek miasta. Bramki to miały być na podwórku u Prezydenta Konstantego,  a lądowisko  dla helikopterów po znajomości na garażu poseł Ciemniakowej. Ale do rzeczy,Jarosław Przechył- Nadolski twierdzi,że wysyłając cię do Bydgoszczy: "wyszliśmy na naiwnych głupków". Jakby tego było mało podobno żebrałeś o suchy chleb ! Nie wstyd ci teraz?
- Lepszy suchy chleb niźli cukier jedzony z ręki. A wstydzić się nie ma czego. Oni w tej Bydgoszczy,do koni mają stosunek raczej przyjazny.Pomnik króla Kazimierza Wielkiego też sobie wystawili na koniu. Bo na piechotę to by  Bydgoszczy nie założył, tym bardziej, że ostro zabalował w Inowrocławiu i nogi mu się trochę plątały. Nawet się umówiliśmy, że jakby się im ten pomnik rozpadł,bo jakieś rysy się pojawiły, to mogę im zapozować do następnego.
-Raczej trafisz do Myślęcinka, tam  weźmie cię w obroty Katarzyna K.
-Będzie mnie malować ?
-Raczej  wyrwie ci całe włosie z ogona na smyczki dla muzyków orkiestry operowej dyrektora Figasa.
-Straszne,przecież koń bez ogona to...
-...taki raczej koń trojański. Wystarczy w środku ukryć Jarosława Przechył-Nadolskiego i czekac cierpliwie..
-Na wybory?
-No, nawet jak na konia to masz duży łeb.      Fragment projektu  pomnika Konia Który Był w Bydgoszczy autorstwa Anatola Kirkuć-Kukielewicza. Z uwagi na jego monumentalny charakter autor proponuje   lokalizacje pomnika na  sztucznie usypanej wyspie na Wiśle w miejscu dawnej Kępy Bazarowej.Koszt odlewu brązowego ( nie większy niż zadłużenie lotniska w Bydgoszczy) zostanie sfinansowany z zakupu cegiełek emitowanych przez Społeczny Komitet Pojednania Bydgosko-Toruńskiego. Na cokole pomnika zostanie umieszczony złocony napis:Gal-Koń, który był w Bydgoszczy i zaraz wrócił  AD MMX

oceń
1
0

( CCLXX ) Mgła

poniedziałek, 19 kwietnia 2010 23:27
   Czy w zbliżającej się nieuchronnie katastrofie, w tych kilku sekundach,ułamkach sekund,kiedy pozostajemy sam na sam z naszym przeznaczeniem, kiedy niczego już nie można przesunąć, oddalić, odwołać, poprawić, kiedy pojawia się bolesny i silniejszy od przerażenia żal, że można było to życie ułożyć sobie inaczej, mądrzej, pełniej, czy wówczas pojawia się Anioł Stróż i trzyma nas delikatnie za rękę, której później być może nie będzie można odnaleźć i poskładać, czy może raczej Diabeł chichoczący nam do ucha w ogłuszającym ryku rozpadających się silników:-spełniło się co się miało spełnić-,już nic od ciebie nie zależy, teraz wszystko zależy od tych, którzy pozostali.
   Do czasu aż sami nie wsiądą do samolotu.

oceń
2
0

sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  180 416  

Kalendarz

« kwiecień »
pn wt śr cz pt sb nd
   01020304
05060708091011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych, politycznych i obyczajowych w kraju, regionie, mieście, zagrodzie.

O mnie

Andrzej Szmak - absolwent wydziału prawa UMK w czasach wczesnego Gierka, zbrojarz-betoniarz (Ramdi- Irak),dziennikarz (ITD, Przegląd Tygodniowy, Wprost, Przegląd Sportowy, Polskie Radio, Polska Kronika Filmowa,dyrektor programowy TVP w Bydgoszczy za kadencji Brunatnego Roberta), urzędnik XVIII rangi, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.W poprzednim wcieleniu - Andreas Schmack, burgrabia i prezydent Chełmna (dawniej Culm) w latach 1676-92.
Medali wojennych brak, ważne odznaczenia ministerialne:"zasłużony dla kultury polskiej".
http://twitter.com/aszmak

Statystyki

Odwiedziny: 180416

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl