Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 942 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

( CCLIX ) Toruń-nowe otwarcie ( new opening - spring 2009)

środa, 25 marca 2009 23:06

1) Freestyle'owi mieszkańcy Torunia szukają swego DNA w okolicach Kaczych Dołów. 2) Freestyle'owi mieszkańcy Torunia dają czadu.(z teki baronessy Ivone de Liegman- wszelkie prawa zastrzeżone)


oceń
0
0

( CCLVIII ) Ścinanie pisanki

niedziela, 22 marca 2009 23:38

   Nadchodzą Święta Wielkanocne. Czas wielkich zakupów:szynki, majonezy,kiełbasy ,gorzałka, no i oczywiście jajeczka.
   W  telewizyjnej reklamie sieci  handlowej "Tesco" łyżeczka tłucze skorupkę kolorowej pisanki wykrzykując : Czas na śniadanie! Obok pisanki stoi jeszcze nożyk .Nożyk nic nie robi, ani nic nie wykrzykuje . A przecież nożyk powinien ściąć czubek jajeczka i też sobie coś krzyknąć. Choćby:Insz Allach ! Coby się  od razu zrobiło  rodzinnie i zgodnie z tradycją. A może i strasznie.oceń
0
0

(CCLVII) Głęboki cień Barbarki

czwartek, 12 marca 2009 22:19
Mój dziadek Ludwik Dziukowski, pocztowiec i działacz Akcji Katolickiej z podtoruńskich Świerczynek, został rozstrzelany na Barbarce pod koniec października 1939 r. Miał na sobie kalesony, koszulę i sweter. Nie miał skrępowanych rąk. Podobnie ubrani byli inni Polacy rozstrzeliwani w tym miejscu, nauczyciele, rolnicy, pocztowcy, rzemieślnicy. Nie było wśród nich żołnierzy czy policjantów. Świadczą o tym liczne zdjęcia z egzekucji robione przez Niemców i zamieszczone po wojnie w publikacjach poświęconych tej sprawie. Na żadnym z nich nie widać ofiar w żołnierskich szynelach ze skrępowanymi rękoma. Stąd też nagrodzony projekt pomnika, jaki stanąć ma na Barbarce, przedstawiający postrzeloną postać w szynelu ze skrępowanymi rękoma, nie ma nic wspólnego z rzeczywistym obrazem tej zbrodni. Kojarzy się raczej z symboliką zbrodni katyńskiej. Odnoszę przykre wrażenie, że autor projektu nie poświęcił nawet chwili na zapoznanie się z dokumentami dotyczącymi egzekucji na Barbarce. Albo uznał, że człowiek rozstrzeliwany w koszuli i kalesonach nie nadaje się na pomnik. Pewnie też nie znał obrazów i rysunków Goi z egzekucji w Hiszpanii.

Tak czy inaczej, realizacja tego projektu pomnika nie tylko budzi poważne wątpliwości z powodów przedstawionych powyżej, ale także byłaby obrazą zarówno dla pamięci pomordowanych na Barbarce, jak i ich rodzin. Osobiście nie widzę w nim niczego, poza dyletanctwem autora i przyświecającej mu nadrzędnej idei w postaci wysokości konkursowej nagrody.
Pewnie nie trzeba by o tym pisać, gdyby do komisji konkursowej zaproszono chociaż jedną osobę z grona bliskich i potomków tych, których jesienią 1939 r. rozstrzelano na Barbarce. W kalesonach i koszulach, bez butów, śpiewających "Kto się w opiekę...". Bo przynajmniej to artyści przystępujący do konkursu powinni wiedzieć. W tej sytuacji nie pozostaje mi nic innego, jak zwrócić się za pośrednictwem "Gazety Wyborczej" z apelem do wszystkich rodzin Polaków pomordowanych na Barbarce, aby zechcieli dołączyć do protestu przeciwko realizacji tego projektu. Dla dobra prawdy historycznej i pamięci tamtych tragicznych wydarzeń.oceń
0
0

(CCLVI) Kopernik na przednówku

środa, 04 marca 2009 22:08

Kto się trzyma Kopernika,
Tego kryzys nie dotyka."Gazeta Wyborcza" Olsztyn, 04.03.2008

 Toruń prowokuje Olsztyn reklamą z Kopernikiem

Akcja promocyjna olsztyńskiego starostwa z Kopernikiem w roli głównej niemal natychmiast spotkała się z reakcją ziomków wielkiego astronoma. Rodzinne miasto Kopernika ruszyło z reklamą do Olsztyna

 

Po ulicach przez trzy dni krążyć będzie tablica reklamowa z Mikołajem Kopernikiem i hasłem "Toruń porusza". Inicjatywa powstała w Biurze Toruńskiego Centrum Miasta, odpowiadającym także za promocję. W Olsztynie mają też być rozdawane inne materiały promocyjne. - Chcemy pokazać, jak my prezentujemy Kopernika. Udowodnić, że nie musimy go przebierać za Che Guevarę czy Myszkę Miki - wyjaśnia Andrzej Szmak, dyrektor biura. - Przywiązujemy wagę do ochrony wizerunku astronoma i tylko w juwenalia pozwalamy sobie na jego swobodniejsze potraktowanie.

To aluzja do tego, co kilka tygodni temu zaprezentowali urzędnicy olsztyńskiego starostwa. Wydział promocji wymyślił kampanię, by pokazać związki astronoma z Warmią. Jednym z jej elementów jest logo z Kopernikiem w berecie, niczym Che Guevara. Początkowo astronom miał także pomalowane na czerwono usta, które kojarzyły się z fotografiami Marilyn Monroe. Wszystko jest utrzymane w klimacie Andy'ego Warhola, ikony popartu. Pomysłodawcy akcji chcieli w ten sposób dotrzeć do masowego odbiorcy, także do ludzi młodych.

 

Torunianie zapierają się, że ich misja w Olsztynie to nie promocyjna wojna. Ale słów krytyki pod adresem popartowych pomysłów starostwa nie szczędzą. - Bo są wtórne i ciężkie. Te prowokacje zrobiły dużo szumu, ale na dłuższą metę nie będą skuteczne - mówi Szmak. - Nie neguję związków Kopernika z Warmią, ale hierarchia została ułożona przez Boga i historię. Wszędzie przy jego nazwisku pojawiał się dodatek "toruniensis" (czyli pochodzący z Torunia).

I zaznacza, że jego biuro nie zareagowałoby na olsztyńska kampanię, ale media pytały, co torunianie o niej myślą. - Dlatego zdecydowaliśmy się pokazać, jak my promujemy Kopernika - dodaje.

Olsztyńscy urzędnicy są jednak przekonani, że pod płaszczykiem toruńskiej pewności siebie kryje się obawa. - Toruń został postawiony pod ścianą i rozpaczliwie szuka jakiegoś nowego pomysłu - uważa Maciej Rytczak, szef promocji powiatu w Olsztynie. - Myślimy o stworzeniu na Warmii koalicji miast, która mogłaby rzucić wyzwanie Toruniowi. Mamy dużo amunicji do tej walki i bylibyśmy nie w porządku wobec regionu i Kopernika, gdybyśmy jej nie podjęli.

Starostwo chce akcentować warmińskość uczonego. Planuje, że oprócz gadżetów z astronomem w wersji pop, zostaną wydane foldery przypominające działalność Kopernika na Warmii, oznakowane mają też być miejscowości, gdzie przebywał i które - jako rezydujący w Olsztynie administrator dóbr kapituły warmińskiej - zakładał. Na korzyść Warmii przemawia fakt, że astronom zmarł we Fromborku, a niedawno naukowcy potwierdzili, że w 2005 roku archeolodzy znaleźli ciało Kopernika - za rok szykowany jest uroczysty pogrzeb we fromborskiej katedrze.

Urzędnicy z olsztyńskiego powiatu nadal myślą o przekonaniu Torunia do rywalizacji, o której będzie głośno w całej Polsce. Ich zdaniem, korzyść z tego odniósłby i Toruń, i Warmia. Ale mają też pomysł, by wspólnie walczyć o to, by Kopernik znalazł się na rewersie polskiego euro, bo to byłaby idealna promocja. Jednak Andrzej Szmak nie pozostawia złudzeń. - Takie pomysły są dobre, ale dla czwartej ligi. Szkoły mogą się w to bawić. My przygotowujemy teraz w 10 wielkich miastach Europy prezentację "De Revolutionibus" [tytuł przełomowego dzieła Kopernika - red.]. Nas pomysły z Olsztyna średnio interesują - mówi.

Olsztyński Urząd Miasta - w przeciwieństwie do starostwa - zrezygnował z postawienia w promocji miasta na Kopernika. Zwyciężyły głosy, że nie wygramy z Toruniem. Marek Tobolewski z grupy Eskadra, która przygotowywała strategię promocji zarówno dla Olsztyna, jak i Torunia przyznaje, że to Toruń ma przewagę. - Oni są mistrzem świata, a Olsztyn pretendentem - mówi. - Jednak akcja torunian może wskazywać na ich obawy po medialnym rozgłosie, jaki przyniosła akcja promocyjna olsztyńskiego starostwa.

Starostwo w Olsztynie zapewnia, że broni nie złoży. - Nikt nie powiedział, że status quo dotyczące związku astronoma z Toruniem zostało dane raz na zawsze - mówi Rytczak.

Forum "Gazety Wyborczej" Olsztyn

 

 

   Gość: swiatowy 03.03.09, 20:18 

Trzeba zadac sobie proste pytanie?Czy Mikolaj Kopernik,ktory tylko
urodzil sie w Toruniu i ktory spedzil tam zaledwie kilka lat swojego
mlodego zycia nalezy sie Toruniowi czy Olsztynowi i Warmii gdzie
tworzyl najwieksze swoje dziela i spedzil wiekszosc swojego zycia?
Nie od dzis wiadomomo ze ludzie za ratusza odpowiedzialni za
promocje naszego miasta powinni byc wywaleni dawno na zbity pysk a
biedny Torun no coz im zostaje mocherowy beret jako pamiatka z
wakacji

   Gość: swiatowy 03.03.09, 20:27 

Brawo starostwo!!!Jakby wszyscy byli takimi frajerami jak nasz
ratusz to francuzi wyrwaliby Polsce Chopina.Nie dajmy sie torunskim
cwaniaczkom z pompka w nosie.Robimy swoje a im pozostaje mocherowy
beret jako promocja

   Gość: olsztyniak_z_torun 03.03.09, 20:28 

żałosne to wszytko razem.

   Gość: kori 03.03.09, 21:19 

Pewnie ,że żałosne , ale dlaczego ? Po chorzy zakompleksieni
wieśniaki z toruniewa , nie potrafią przyjąć do wiadomości ,że
Kopernik u nich się tylko urodził , ale z tym "miastem" się nie
związał i je zostawił

   Gość: Laska 03.03.09, 20:29 

Trzeba sobie odpowiedzieć na zaje...scie ważne pytanie, co lubisz robić w życiu...

   Gość: marylka 03.03.09, 20:30 

NIECH MI KTOŚ W KOŃCU WYJAŚNI !!!

O CO DO CHOLERY CHODZI Z TYM BERETEM ???

jaki związek ma beret w Warmia?
czy w tej reklamie chodzi o oplucie, czytaj rozglos, czy to ma jakis
sens... ukryty?

   Gość: Tadzio 03.03.09, 20:35 

Bo Kopernik był z Torunia, tak jak "moherowe berety"...

   Gość: weganin11 03.03.09, 20:31 

Toruń pokazuje naszym nierobom ,że Kopernik nie potrzebuje żadnych przebieranek
bo jest POSTACIĄ historyczną i tego się należy trzymać.

   Gość: Kopernik Warmiak 03.03.09, 20:36

Toruń to miasto z przewagą zakompleksionych
mieszkańców ,uniwersytetem przetransportowanym z Wilna ,powołanym
dekretem przez tow. b. bieruta. Tow.bierut nadał mu imię Mikołaja
Kopernika.Torunianie uwierzyli ,że są grodem Kopernika,bo tam się
urodził,nawet nie wiadomo w którym domu.
W dodatku wmawiają wszystkim,że Kopernik jest wyłącznie ich
własnoscią.

   Gość: marylka 03.03.09, 20:40 

a my co pokazujemy? że Kopernik pracował w PGR ?
czy moze ze nalezał do zielonych beretów?

   Gość: ab 03.03.09, 20:47 

marylka, dobre! Są jeszcze w Olsztynie normalni ludzie. Bo jak się czyta to
forum, to można mocno zwątpić.

   Gość: kacprzycki 03.03.09, 20:54 

Szacunek dla starostwa :-) dobra robota - może ratusz się nie sprawia ale na
mieszkańców Olsztyna możecie liczyć :)

Rywalizacja jest super i pozwoli mieszkańcom poznać historię naszego miasta i
regionu.

   Gość: olsztyniaczek mały 04.03.09, 07:21 

i ja też się pod tym podpisuję. Na olsztyniaków starostwo może
liczyć. Zanosi się na fajna zabawę. Brawo starostwo!!!!

   Gość: Kopernik Warmiak 03.03.09, 20:53 

"Torunianie zapierają się, że ich misja w Olsztynie to nie
promocyjna wojna. Ale słów krytyki pod adresem popartowych pomysłów
starostwa nie szczędzą. - Bo są wtórne i ciężkie. Te prowokacje
zrobiły dużo szumu, ale na dłuższą metę nie będą skuteczne - mówi
Szmak. - Nie neguję związków Kopernika z Warmią, ale hierarchia
została ułożona przez Boga i historię. Wszędzie przy jego nazwisku
pojawiał się dodatek "toruniensis" (czyli pochodzący z Torunia)."

Ten Szmak to jakiś jasnowidz? Gdzie on widział ten
dodatek "toruniensis"?
Niedługo jeszcze się dowiemy ,że M. Kopernik pisał listy do Szmaka
kiedy ten przebywał w Gnieżnie.Podpisywał się torunianin i za
takiego nakazał ,żeby uważał się Szmak urodzony w Gnieżnie.

   Gość: swiatowy 03.03.09, 20:57 

Tak wy urzednyky z olsztynskiego ratusza ale was podsumowal ten caly
gargamel Szmak bedziecie sie pytac Rydzykowa co robic z
Kopernikiem czy robimy swoje? Kopernik jest nasz!!!

   Gość: ab 03.03.09, 21:00 

swiatowy, wszyscy wiemy, że chcesz zrobić Szmakowi laskę. Wpadnij w sobotę,
umówię was. Tylko zęby umyj.

Re:Szmak to jakiś podstarzały kameleon polityczny?

   Gość: Kopernik Warmiak 03.03.09, 21:08 

Obleciał już wszyskie możliwe partie, a teraz zamierza błysnąć swoją
wiedzą na temat M. Kopernika?
Gargamel to super określenie na tego osobnika.
Kiedy przyjedzie,pewnie wszystkie dzieci pochowają się do domów.

   Gość: swiatowy 03.03.09, 21:13 

Nie ma co sie dziwic skoro tacy ludzie w ratuszu odpowiadaja
za "promocje " naszego miasta ze Eskadra wciska nam jakies
sery ,grzyby czy latawce.Zobaczyli ze maja do czynienia z
prowinciuszami,ktorym mozna wsisnac byle barachlo i robia swoje a
Kopernik nam ulatuje

   Gość: ralf 04.03.09, 21:15 

UMK - 5 miejsce w rankingu uniwerków, UW-M -10 miejsce, to musi boleć

   Gość: swiatowy 03.03.09, 21:29 

Tu dedykuje wam teledysk Kultu i zobaczcie z czego slynie i powinien
slynac Torun."Pokora" o.d NASZ BOG!

   Gość: marylka 03.03.09, 21:48 


ja poprostu nie rozumiem kontekstu. wiemy w jakich czasach zyjemy.
najlepiej sprzedaje sie doda, idolka ludu jest jola rutowicz, zeby
zwrocic na siebie uwage najlepiej nasrac w południe na głównym placu
w miescie...albo? wsadzic kopernikowi beret na glowe?

   Gość: bzzzyt! 04.03.09, 10:38 

Kontekst jest prosty i osadzony w historii - w czasach Kopernika
takie nakrycia głowy, jak beret były powszechnie noszone i w związku
z tym bardzo niewykluczone, że nosił je On sam. Polecam książkę
Jerzego Sikorskiego "Prywatne życie Mikołaja Kopernika".

Pozdrawiam tropicielkę kontekstów!

   leon.1 03.03.09, 21:50 

Te elbląskie mongoły w stylu "ab" potrafią tylko o "robieniu laski" "wsadzaniu w
d..." "ch...i k...".
Bez względu jakie IP sobie zrobisz elbląski mongole i tak zdradzi Cię język i
kultura... :) :) :)

   reklama-bolek5 03.03.09, 21:45 

Toruniaki wygrają. U nich nie ma eskadry...

   zawsze-dj-j 04.03.09, 01:16 

reklama-bolek5 napisał:

> Toruniaki wygrają. U nich nie ma eskadry...Ale byla, tylko uciekla z miasta,
tak samo jak Kopernik. Tam jest slaby klimat do gornolotnych mysli i swiatowego
poziomu...

   Gość: Lukas 03.03.09, 21:52 

Już widać zamieszanie i Toruń lekko mówiąc jest wydygany, że Kopernik tyle
swojego dojrzałego życia spędził na Warmii, kopara im opadła. Urodził się w
Toruniu, ale do końca życia był związany silnie z Warmią, a nawet dzięki niemu
fortyfikacja Olsztyna została wzmocniona i Krzyżacy nie zdobyli Olsztyna.
Kontrowersyjna metoda promocji, ale skuteczna, teraz warto poszerzać świadomość
w Polsce o Koperniku silnie powiązanym z Warmią, gdzie ostatecznie zmarł. Na
początek kontrowersyjne koszulki później będzie czas na coś poważniejszego,
ważne że się o tym mówi.
Eskadra z tym festynem serów i latawców, pokazuje, że ich kreatywność wygasa, a
liczy się kasa, dla mnie porażka nic ciekawego.


   leon.1 03.03.09, 22:02 

No właśnie Lukas. Zgadzam się z Tobą. A może zamiast festiwalu sera i latawca...
ha ha ha ha :) zrobić po prostu festiwal pomysłów... :) Takie różne odleciane
pomysły na cokolwiek i to w mieście, gdzie pomysł Kopernika przewrócił wszystko
do góry nogami :) :) :)
"De revolutionibus" jak się patrzy :) :) :)

Re: Uwaga na zlodziejskie lapy Torunia!

   Gość: swiatowy 03.03.09, 22:21 

Na Torun trzeba uwazac!Od znajomych z Bydgoszczy dowiedzialem sie ze
ponoc Torun wyprowadzil innymi slowy ukradl im (Bydgoszczy)medycyne
a na plecach tej samej Bydgoszczy Torun chce metropolii!!
Slynna "czaszka"i proba jej podprowadzenia to juz klasyk no a teraz
to .Kopernik i palaca sie im du.. ze krol jest nagi

   Gość: swiatowy 03.03.09, 22:52 

logiczna ,stonowana i sensowna wypowiedz olsztynianina Pana Macieja
Rytczaka do megalomansko-malomiasteczkowej wypowiedzi wystraszonego
zajaca ,urzednika z torunskiego ratusza Pana Andrzeja Smaka
gazetaolsztynska.wm.pl/Promocyjna-bitwa-miedzy-Olsztynem-i-Toruniem-trwa,65330
Czujecie smrod palacych sie kaleson?

   r.maszkowski 03.03.09, 23:26 

Co ma wspólnego Kopernik z Che Gueavarą? Owszem, był związany ze
zbrodniczą organizacją, ale to, co stworzył pisał wbrew forsowanym przez
nią poglądom.

   Gość: bzyyt! 04.03.09, 10:45 

Odpowiadam Ci: Kopernik nie ma nic wspólnego z "Che". Starostwo
przedstawiło wizerunek Kopernika w konwencji pop-graficznej. Kropka.
Można dodać, że w tej konwencji przedstawiano wiele postaci
historycznych, a najbardziej znanym przykładem jest znany na całym
świecie wizerunek "Che". Tyle.

   lilesa2 04.03.09, 06:38 

Jesteśmy zaprawieni w bojach z Toruniem, który uważa że mu się
wszystko należy i podczas walki stosuje nieczyste chwyty. Radzę nie
lekceważyć przeciwnika. Wasze argumenty są jasne. Potrafią wykpić,
oszkalować, okłamać. Proszę zauważyć, że nie dopuszczają w ogóle
dyskusji nt. powiązań Kopernika z Warmią.
Trzymajcie się Olsztyniacy. Pozdrowienia z Bydgoszczy.

   Gość: olsztyniaczek mały 04.03.09, 07:19 Odpowiedz

Jak widac pomysł starostwa z Kopernikiem był znakomity. Już jesteśmy
w telewizji i zanosi się na dłuższa "rywalizacje" z Toruniem, co
skutkowac będzie znakomita promocją. Jak nie trudno zauwazyć obu
miastom to wyjdzie na dobre :).

Ciekawe czy o św. Mikołaju i latawcach Eskadry - oprócz kpin -
będzie głosno. Czyli czy cel promocyjny bedzie osiągnięty.

A moze by urzedników ze starostwa zatrudnic w ratuszu, chociaz po
godzinach? Olsztyn by zyskał. Na razei zyskuemy tym, że w powiecie
jesteśmy...

   Gość: twierz 04.03.09, 07:36 

"nawet Kopernik uciekł z Torunia do Olsztyna" :)

proponuję takie hasło na bilbordach w rydzykowie...

   Gość: oli 04.03.09, 08:51 

mi też podoba si e to hasło.

   Gość: siać,siać 04.03.09, 08:59 

To hasło mozna rozpowszechnić umieszczając np. na samochodach
dostawczych podróżujących po kraju. Dodatkowym atutem będzie
fakt ,że niewiele mieszkańców lubi rydzykowo.

   Gość: ab 04.03.09, 09:16 

Już większych idiotów nie możecie z siebie zrobić, biedne wsiowe matoły.

   Gość: olsztyniaczek mały 04.03.09, 09:18 

hasła negatywne to kiepski pomysł. Lepiej już "Nawet Kopernik
przyjechał do Olszyna" llub "zamieszkał w Olsztynie". Ja bym sobie
taka naklejke na samochód walnął. A skoro powiat reklamuje to
może "nawet Kopernik przenióśł się na Warmię" - robic okrycia,
mnieszkać, zarządzac i zajmowac się pieniądzem. Znaczy się na tej
naszej piknej Warmii musi byc cos ciekawego i ponętnego.

A hasełko skierowałbym do warszawiaków. Niech przyjeżdżajac do
Olsztyna (i na Warmię, wsie i miasteczka), poczują się wielcy jak
Kopernik! (tak jak w dowcipie "Darwin umarł, Kopernik nie zycje, a i
ja czuje sie juz nie najlepiej " :)

Jeszcze raz szacuneczek dla kreatywności pana Macieja Rytczaka i
pomysłowości starostwa powiatowego! Moze po prostu staroste Pampucha
wybierzmy sobie na prezydenta Olsztyna!!!

   Gość: gość5 04.03.09, 09:04 

"Olsztyński Urząd Miasta - w przeciwieństwie do starostwa -
zrezygnował z postawienia w promocji miasta na Kopernika."
Natomiast postawił na utopienie Mikołaja zamiast Marzanny w Swięto
Wiosny... genialne, na pewno przczyni się to do poprawy wizerunku
miasta w ogólnopolskich mediach...

   venus99 04.03.09, 09:16 

Toruniowi trzeba wypowiedzieć wojnę!a przed ostatecznym zwycięstwem
nauczyć się ortografii żeby toruńskie moHerki nie śmiały się z
olsztyńskich światowców.
--
PiS-żyją z kłamstwa i w kłamstwie.

   Gość: buhaha 04.03.09, 09:21 

miasta.gazeta.pl/torun/1,35576,6340962,Anna_Sobecka_postraszy_Tadeusza_Zwiefke_.html

   venus99 04.03.09, 10:55 

widziałem gorsze zdjęcia Sobeckiej.nie leń się-poszukaj.
--
PiS-żyją z kłamstwa i w kłamstwie.

   Gość: * 04.03.09, 13:36 

Żałosne i płaskie. Na tej samej zasadzie o Kopernika mogli by się upomnieć w
Krakowie, Bolonii (gdzie studiował astronomię), Padwie (prawo i medycynę),
Ferrarze itp.

A co z uhonorowaniem w Toruniu Wielkiego Mistrza zakonu krzyżackiego Hermana von
Salzy i jego namiestnika mistrza krajowego w Prusach Hermana Balka posągami
ustawionymi w ruinach zamku???

W końcu jest to też pomysł toruński :o))

   Gość: swiatowy 04.03.09, 17:48 

I co z tego ze tam studiowal?tam tylko studowal i nic wiecej .Zero
sentymentu z jego strony do tych miast .Tu mieszkal na Zamku i
bronil grodu przed krzyzakami, SAM WYBRAL TO MIASTO!,POKOCHAL
JE!,WALCZYL O NIE!TU SIE REALIZOWAL!a nikt nie ma wplywu na
urodzenie.Urodzil sie w Toruniu i szybko Torun olal a Olsztyn wybral
z wlasnej nie przymuszonej woli

 

   Gość: czytnik 03.03.09, 18:42 

Kopernika, program Zbliżenia, cytuję "Olsztyn to nie ta liga co
Toruń, przynajmniej dwie klasy niżej. Kawał chama z tego gościa.

   Gość: Hmhm 03.03.09, 19:15 

Niezły hipokryta z tego całego andrzeja szmaka.Wystarczy wejść w
gogle i poczytać na temat tego gigusia. Sam urodził się w Gnieżnie
10 XI 1948 roku.Jest absolwentem Wydziału Prawa UMK w
Toruniu.Obleciał już chyba wszystkie możliwe partie po pzpr,poprzez
pracę u Rydzyka ,aktualnie członek PO.Ciekawe za kogo ten gostek się
uważa gnieżnianina, z racji miejsca urodzenia czy torunianina gdzie
spędził wiele lat dorosłego życia?

   Gość: ab 03.03.09, 19:52 

Naprawdę ten Szmak powiedział coś takiego? Że Olsztyn jest przynajmniej o dwie
klasy niżej? Co za drań! Znam tego draba i coś mu powiem na ten temat. Przecież
wszyscy wiemy, że Olsztyn jest co najmniej o TRZY klasy niżej!
Czy moglibyście napisać szczerze, co myślicie o Szmaku? Piszcie bez zahamowań. Z
prawdziwą przyjemnością mu to powtórzę.

   Gość: ab 04.03.09, 08:30 

up!

   Gość: PMM 04.03.09, 09:01 

A po co komentować wypowiedzi tej klasy? Wystarczy ją zacytować i podać autora,
niech się sam wstydzi za swoje słowa.

Przykra jest przepychanka między miastami, gdy można współpracować i się
uzupełniać. Jakoś w handlu takie rzeczy się dzieją, przecież wojna między
sieciami Saturn i Media Markt była pozorna, bo obie należą do tego samego
koncernu. Nagłośnienie konkurencji między Toruniem i Olsztynem mogłoby tylko dać
korzyści obu miastom.

   Gość: ab 04.03.09, 09:26

PMM - to Ty tak uważasz. Toruniowi to niepotrzebne. Szkoda nam czasu na to, mamy
mnóstwo innych pomysłów i pracy do wykonania. Kopernik promuje nas od przeszło
stu lat. Szmak ma rację - nie potrzebujemy wchodzić na boisko z przeciwnikiem,
który gra w IV lidze. Wiem, że Was to boli, ale takie są realia.
A poza tym - czy Toruń Wam zabrania promować się przez Kopernika? Tylko po co ta
nienawiść do Torunia? Po co te prostackie, chamskie próby znieważania mojego
miasta? W ten sposób zdobywacie pogardę, nie popularność. Tak trzymać!

   Gość: fan szmaka 04.03.09, 09:34 

O!! skąd taka zmiana u torunioków? Nie tak dawno ab nazywało
mieszkańców Olsztyna bydłem.Szmak to yntelygent pełnom gembom.Już
sama fizjonomia wskazuje ,że to człowiek niepospolity.Przebieg jego
kariery ,zwłaszcza wędrówka po wszelkich możliwych partiach od lewa
do prawa świadczy ,że to wcale "nie" jest karierowicz.

   venus99 04.03.09, 09:18 

a może ma rację?warto się zastanowić.
--
PiS-żyją z kłamstwa i w kłamstwie.

   Gość: fan szmaka 04.03.09, 09:28 

Tak venus ,łon musi mieć racyjmo ,bo łon skuńczył tom samom uczelnie
co Anna Sobecka rydzykowa gwiazda.Łon nawet pracował u łojca
Rydzyka.Teraz jest w PO ,bo łon jest taki przewidujący i pikny jak
apollo,

   venus99 04.03.09, 09:48 

tak bogiem a prawdą nie wiem gdzie pracował,fakt,że tę samą uczelnię
skończyła gwiazda Sobecka też o niczym nie świadczy.nie wiem jak
wygląda a więc nie wiem czy Apollo.ale metoda oceny Szmaka coś mi
przypomina.to chyba Beria i Wyszyński się w tym specjalizowali.
--
PiS-żyją z kłamstwa i w kłamstwie.

   Gość: fan szmaka 04.03.09, 10:00 

szmaka i sobecką łączy nie tylko umk ale także ich wspólny szef o.
dyrektor dla którego pracował.Łoj venus nie bądzcie taka
wybiórcza.Skoro zabraliście się za obronę szmaka wydaje mi się ,że
coś komuną pachniecie.Łon też tam zaczynał.

   venus99 04.03.09, 10:53 

jak poczytasz sobie trochę to zobaczysz jaki jest mój stosunek do
Rydzyka.natomiast robienie problemu z faktu,że ktos z kimś gdzieś
studiował rzeczywiscie świadczy o kiepskiej pozycji Olsztyna.a co do
zapachu komuny to kto wie? może to lepszy zapach niż wiejsko-miejski
Olsztyna??
--
PiS-żyją z kłamstwa i w kłamstwie.

   Gość: fan szmaka 04.03.09, 11:19 

Masz kompleks venus na tle uniwersytetu w Olsztynie?
Chyba słyszałaś jak nazywają toruński-Ulubione Miejsce
Konfidentów,jak ci się podoba?

   venus99 04.03.09, 13:48 

ponieważ o Uniwerytecie nie pisałem więc wniosek jest jeden:kompleks
to tówj problem.nie zaliczyli ci czegoś?
Zybertowicz konfidentem?to możliwe,to wyjatkowa gnida.
--
PiS-żyją z kłamstwa i w kłamstwie.

   Gość: nie bądż skromna 04.03.09, 14:14 

lustronauki.wordpress.com/2008/09/28/lustracja-torunskiego-osrodka-akademickiego/


Wspomniałaś o wielko-miejskima ,a tak pisują tutaj "uczeni" z
torunia na temat UWM.

   Gość: ab 04.03.09, 10:18 

A do tego Szmak jest Żydem i pije krew warmińskich dzieci. My zresztą w Toruniu
wszyscy tak mamy. Wiecie, jaka jest ulubiona potrawa mieszkańców Torunia?
Kaszanka warmińska. Chyba nie muszę mówić, ze czego ją robimy?

   Gość: fan szmaka 04.03.09, 10:46 

ab zabrakło argumentów i popisuje się swoją mÓndrośiom.
Eh ,gdzie te czasy gdy ten "kulturalny ,akademicki" toruń bluzgał
epitetami typu: matoły, debile, idioci, kretyni, zjednoczone
pgr-y,bydło ?Panie ab jesteście żałośni i zachłanni.Macie zbyt
wybujałe ambicje ,nie poparte żadnymi ,ale to żadnymi atutami.
To jest właśnie ta "wyjątkowość" ,na którą powołuja się
niedowartosciowane i zakompleksione jednostki typu szmak.

   Gość: ab 04.03.09, 11:16 

Aha, i jeszcze: czarnina z olsztynianina. Z makaronem albo z kartoflami.

   Gość: ale jaja 04.03.09, 17:13 

Andrzej Szmak, pierwszy w Polsce manager starówki, w towarzystwie
osłów / Fot. Adam Zakrzewski
art.<spore oczekiwania, a decyzji brak>

   Gość: bzyyt! 04.03.09, 20:48 

ab, jak Cię czytam i słucham Szmaka, mam ab-szmak.

 

   Gość: ab 04.03.09, 15:10

Wkrótce konkurs z nagrodami nt. tego fenomenu

   mobydickzolsztyna 04.03.09, 15:53 

Ile lat mieszkał w Toruniu i czy tamże umarł?


PS w głupie użeranie się Toruńsko-Olsztyńskie się nie wcinam, ale powyższe
zapytanie po prostu "swędziało mnie w język"
:-)

   Gość: łukasz 04.03.09, 16:00 

z piernikowa w wieku ok.10 lat musiał zabrać go stryj,bo nie dało
się tam żyć.

 

   Gość: olsztynianka 04.03.09, 16:15 

Toruń wspaniale promuje Kopernika i swoje miasto.Kmioty z Olsztyna mogłyby się
czegoś nauczyć od mądrzejszych, ale nie,oni idą w zaparte z tym swoim
idiotycznym Che-Kopernikiem.Tłuki z Olsztyna nie tylko nie potrafią nic
sensownego wymyślić,nie potrafią też skorzystać z doświadczeń innych.Mogę się
założyć, że krytyka projektu promocji miasta wynika z tego, że te jełopy nie
potrafią nawet zorganizować święta serów , czy latawców!

   Gość: uuu 04.03.09, 16:30

Z ciebie olsztynianka jak ze mnie kosmita...Twoje słownictwo jest
no.. takie intelygenckie ,bardziej no... jakby z piernikowa.

   Gość: olsztynianka 04.03.09, 18:31 

Taka jest moja subiektywna ocena.Proszę pokazać inne miasto z tak
niewykorzystanym potencjałem.Mamy jeziora,lasy,zabytki i historię, a turyści jak
omijali Olsztyn, tak omijają.Nie robi się też nic,żeby uprzyjemnić życie
mieszkańcom.Od lat dyskutuje się o deptaku wzdłuż Łyny, ścieżkach
rowerowych,aquaparku,tramwajach i nic z tego nie wynika.Rozwija nam się tylko
sygnalizacja świetlna.

   mobydickzolsztyna 04.03.09, 17:14 

Gość portalu: olsztynianka napisał(a):
> Tłuki z Olsztyna nie tylko nie potrafią nic
> sensownego wymyślić


A jak już nawet wymyślą, to są zignorowani przez "ziomali posiadających urzędowe
prawa do miania racji".


Zanim odlano tego Koperniczka ze spiżowymi polikami i nochalem błyszczącymi od
poufałości przechodniów - Gazeta Olsztyńska "konsultowała" mieszkańców w tej
kwestii.


Genialny Moby na Ich forum zwrócił uwagę na to, że posągi w wersji poufałej -
takie do przysięścia się, do poklepania i ciągania za ucho mają już na świecie
imię Milijon!

Pełno tego już wszędzie, pewnie w Wilkowyjach już stoi taki ZA sklepem.

Ktoś rzekł, że Pierwszy, który Kobietę nazwał kwiatem - był Poetą, ale Tysięczny
to już - Idiotą!

To żenujące, że stumilionowy "wyraz oryginalności", czyli "Geniusz na ciepło"
musiał być postawiony w moim Mieście.
To obrzydliwe małpowanie poprzednich 999 999 "ciepłych pomniczków" z całego
świata, a nie żadna oryginalność.

Chcecie poufałości?
To poklepcie sobie po policzku, albo pociągnijcie za nos waszego Szefa.
Poufałość BARDZIEJ zasadna bo i "format" Człowieka zapewne mniejszy od
kopernikowego.


Kopernik miał wiele różnych przygód życiowych, wiele godnych przypomnienia.
Miał też epizod paramilitarny i to w interesie "lenno-propolskim" - że tak w
uproszczeniu rzekę.


Tłumaczyłem, jak Maciej Krowie, że jeśli nie w Olsztynie pojawi się pomniczek
Kopernika wśród podwładnych Mu zbrojnych - to już NIGDZIE, bo żadne miasto na
świecie, poza Olsztynem, nie ma uprawnień do TAKIEGO posągu Kopernika.
Że przepadnie JEDYNA okazja przypomnienia tego interesującego epizodu z jego Życia.

No i przepadła, psiakrew


PS Toruniakom - pokłony
A tak przy okazji: - czemuż, ach czemuż UMK stać na kpbc.umk.pl/dlibra ,
a UWM nie?
Już SETKI pozycji źródłowo-naukowych stamtąd ściągnąłem (nie sobie, bom ćwok), a
tak bym chciał pochwalić Swoich!


oceń
1
0

( CCXLV ) Zapiski konfidencjonalne

środa, 04 marca 2009 0:44

  -Obywatelu Kinkiet !, obywatelu Kinkiet!- darła się bufetowa w bufecie III klasy na stacji PKP Kutno.- Znowu żeście nie zapłacili za sałatkę śledziową. Ale tym razem Pan Bóg was pokaże, sałatka była drugiej świeżości a nawet trzeciej i w żadnym razie nie nadawała się do spożycia!
-O cholera,- westchnął obywatel Kinkiet i popatrzył posępnie na poszczerbiony talerzyk z ledwie widocznym zielonym napisem "gs Unisław"- To może od razu dyskretnie ją zwrócę na zapleczu. Nie raz już zwracałem wiele rzeczy i nie raz na zapleczu. Dajmy na to na zapleczu okrągłego stołu, zwróciłem znaczek "Solidarności" i czwartą piędziesiątkę czystej wyborowej . Ale zaliczki przyjętej nieopatrznie od towarzysza K. nie zwróciłem do dzisiaj i czka mi się ona nieprzyjemnie co jakiś czas.
-Ani mi się warzcie obywatelu Kinkiet wchodzić na zaplecze!-warknęła groźnie bufetowa- zaplecze zajęte jest na posiedzenie  antykryzysowe. Naczelnik Prysiud naradza się ze szpiegiem najnowszej  generacji dla niepoznaki przebranym za eteryczną brunetkę w plastikowych botkach, nad tym jak sprzedać na lewo cztery lokomotywy spalinowe z trakcji strategicznej i wyjść pomimo wszystko na swoje.
- Pomimo wszystko to ja na zapleczę muszę się jednak dostać-upierał się obywatel Kinkiet- ale pomylił drzwi i zamiast na zaplecze skoczył gwałtownym susem wprost pod pociąg eurovilage relacji Chełmża-Papowo przez Podkowę Leśną , Biuro Poselskie z przesiadką w Kancelarii Sejmu Niemego. Nieprzetrawiona jeszcze najwyraźniej sałatka śledziowa zmieszała się z resztkami obywatela Kinkieta i  osiadła tłustymi plamami na zapomnianym bilbordzie wyborczym premiera,ulubieńca tabloidów i hasydów oraz żydowskiej finansjery z londyńskiego City.
- A mówiłam,  żeby nie ruszał tej sałatki-westchnęła nostalgicznie bufetowa i zgarnęłą resztki obywatela Kinkieta na służbową szufelkę.
 I tyle go zostało na dworcu trzeciej czystości PKP Kutno, co na plakacie premiera. Ale to rzecz jasna żadne pocieszenie. Żadne.

oceń
0
0

sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  180 409  

Kalendarz

« marzec »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych, politycznych i obyczajowych w kraju, regionie, mieście, zagrodzie.

O mnie

Andrzej Szmak - absolwent wydziału prawa UMK w czasach wczesnego Gierka, zbrojarz-betoniarz (Ramdi- Irak),dziennikarz (ITD, Przegląd Tygodniowy, Wprost, Przegląd Sportowy, Polskie Radio, Polska Kronika Filmowa,dyrektor programowy TVP w Bydgoszczy za kadencji Brunatnego Roberta), urzędnik XVIII rangi, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.W poprzednim wcieleniu - Andreas Schmack, burgrabia i prezydent Chełmna (dawniej Culm) w latach 1676-92.
Medali wojennych brak, ważne odznaczenia ministerialne:"zasłużony dla kultury polskiej".
http://twitter.com/aszmak

Statystyki

Odwiedziny: 180409

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl