Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 942 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

( CCXLIV ) Ministerstwo zaczumionych

sobota, 14 lutego 2009 22:17


   Podczas rozmowy  w TVN-24 na pytanie: ileż to wyroków sądów amerykańskich ma na swoim koncie?- minister Czuma odpowiedział silnie wzburzony, że to paskudne pomówienia, bo żaden sąd amerykański nigdy nie skazał go w procesie karnym, czyli że nie ma mowy o jakiś tam wyrokach.
  Włos się jeży na głowie na samą myśl jakiego to ignoranta i prawnego nieuka powołał nam premier Tusk na stanowisko wymagające cokolwiek wyższch kwalifikacji aniżeli kierownika zmiany w macdonaldzie.
   Może ktoś powinien pouczyć pana ministra sprawiedliwości, że w procesach cywilnych także z całą pewnością zapadają wyroki a tym się różnią od wyroków w sprawach karnych, że o ile karne rozstrzygają przede wszystkim w przedmiocie winy oskarżonego to w postępowaniu cywilnym wyrok rozstrzyga o zasadności dochodzonego przez powoda roszczenia. Wiedzą o tym nawet średnio rozgarnięci studenci prawa. A to, że pan minister studiował dawno i pewnie już  zapomniał  nie może być żadnym wytłumaczeniem.
   Jeśli istnieje jakiś ostatni krąg piekieł w ministerialnych nominacjach RP to z całą pewnością minister Czuma właśnie do niego dotarł. I niech Przenajświętsza Panienka chroni Najjaśniejszą Rzeczpospolitą przed takimi ministrami.


oceń
0
0

( CCXLIII ) Trochę nietypowe życzenia Walentynkowe

czwartek, 12 lutego 2009 23:44
  
   Najserdeczniejsze, płynące z głębi duszy życzenia Walentynkowe wszystkim parom, które z różnych, nie zawsze szczytnych powodów, nie mogą razem czy też osobno spać po nocach składa nieustający w trosce o ich dobre samopoczucie i wszelką doczesną pomyślność Doktor Morowy.


oceń
0
0

(CCXLII ) Dawno temu w Ameryce

środa, 11 lutego 2009 22:46

   Przypadek ministra Czumy potwierdza znaną prawdę, że rewolucjoniści na ogół  nie radzą sobie w pokojowej rzeczywistości.Amerykańskie problemy pana ministra można jeszcze zrozumieć i pogratulować mu szczęścia, że nie miał długów wobec chicagowskiej mafii, która od lat przywiązana jest do tradycyjnych sposobów ich odzyskiwania. W interesach, zwłaszcza robionych w Ameryce, rzeczywiście bywa różnie i czasami człowiek może pójść z torbami tylko dlatego, że o kilka godzin zapomniał przedłużyć ubezpieczenie czy też potraktował jako niegodny zatrzymania incydent zarysowanie błotnika samochodu jakiegoś szczwanego Jankesa. Wszystko ma jednak swoje granice. To, że pan minister narobił w Ameryce długów, które z trudem spłacał, bądź dotąd spłaca to jedno, ale to, że kupił dom z atrapami- jak twierdzi- pieca centralnego ogrzewania i czegoś tam jeszcze stawia pod dużym znakiem zapytania jego przydatnośc na jakimkolwiek poważniejszym stanowisku a nie tylko ministerialnym. Może poza mandatem poselskim. Wielu posłów polskiego parlamentu sprawia bowiem wrażenie jakby otoczyli siebie i nas atrapami powszechnego dobrobytu i szczęśliwości a każdy przypadek dowodzący, że jednak rzeczywistość jest inna i bywa okrutnie bolesna traktują z niedowierzeniem ocierającym się o obrzydzenie.I do tego towarzystwa pan Czuma pasuje jak najbardziej.


oceń
0
0

( CCXLI ) "Gazeta Wyborcza" w Toruniu- red.S. Łopatyński

niedziela, 01 lutego 2009 9:54   Kategorycznie żądam usunięcia w ciągu 12 godzin z forum internetowego GW naruszających moje dobre imię  wpisów pomawiających mnie o przynależność do przestępczej organizacji PZPR . W przypadku dalszego braku reakcji administratora forum na tak drastyczne, skandaliczne i wielokrotne naruszenie dóbr osobistych skieruję sprawę na drogę postępowania sądowego  a niezależnie od tego zwrócę się o interwencję do Komisji Etyki Mediów. Andrzej Szmak


oceń
0
0

sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  180 411  

Kalendarz

« luty »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
232425262728 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych, politycznych i obyczajowych w kraju, regionie, mieście, zagrodzie.

O mnie

Andrzej Szmak - absolwent wydziału prawa UMK w czasach wczesnego Gierka, zbrojarz-betoniarz (Ramdi- Irak),dziennikarz (ITD, Przegląd Tygodniowy, Wprost, Przegląd Sportowy, Polskie Radio, Polska Kronika Filmowa,dyrektor programowy TVP w Bydgoszczy za kadencji Brunatnego Roberta), urzędnik XVIII rangi, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.W poprzednim wcieleniu - Andreas Schmack, burgrabia i prezydent Chełmna (dawniej Culm) w latach 1676-92.
Medali wojennych brak, ważne odznaczenia ministerialne:"zasłużony dla kultury polskiej".
http://twitter.com/aszmak

Statystyki

Odwiedziny: 180411

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl