Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 942 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

( CLXXV ) Prognoza pogody

czwartek, 31 stycznia 2008 23:22

   Mamy taką pogodę, że nic tylko czekać na wiosnę. Bo śniegu pewnie już nie będzie. Nie jest to rzecz jasna dobra wiadomość dla pługów śnieżnych i piaskarek ale  za to zachęcająca dla  tych wszystkich , którzy chcą ruszyć na Warszawę w  słusznym proteście przeciwko zbyt niskim zarobkom. Żadna zamieć ani zaspa nie stanie im na drodze. Nic tylko bazie, krokusy i ciepłe promyki słońca.

   Pierwsi powinni ruszyć ci, którzy chcą dostać najwięcej, albo najmniej. Żeby można było to wszystko uporządkować jakoś sensownie. A zatem najpierw niechaj ruszą pracownicy wymiaru sprawiedliwości bo im się należy tyle ,że ho ho, albo artyści bo im się nic nie należy. Za nimi pójdą inni: dyplomowani nauczyciele, górnicy, celnicy, pielęgniarki z wcześniakami w kieszeniach fartucha, przedszkolanki, tramwajarze i kierowcy autobusów oraz kolejarze rzecz jasna. To na początek. Tylko pracownicy tajnych służb raczej nie ruszą, chyba ,że się zamaskują i przebiorą za rybaków dalekomorskich. Wtedy to co innego.

   A jak już wszyscy dostaną ile trzeba, to się nam rozbucha spirala inflacyjna i wszystko wróci do normy. Ale to dopiero latem. Na razie cieszmy się, że zimę mamy już za sobą. Chyba żeby jednak wróciła. 

  


oceń
0
0

( CLXXIV ) Topienie krzyżaka na przedwiośniu

piątek, 25 stycznia 2008 23:43

   

   Zarys scenariusza:

  

   (wersja toruńska)

  

   Średniej wielkości Krzyżaka podczepiamy pod samolotem marki "Dromader" i z wysokości stu metrów zrzucamy do Wisły na wysokości bramy Mostowej.

  

 

   ( wersja toruńsko- bydgoska)

  

   Po zrzuceniu Krzyżaka do Wisły stawiamy zapory przed mostem w Fordonie, żeby nam się Krzyżactwo nie rozlazło po okolicy.

 

(wersja bydgoska)

 

   Po wyłowieniu  z Wisły Krzyżak z całą pewnością zapyta nas o hasło.Bez namysłu mówimy "Konrad" i żądamy odzewu. Jeśli Krzyżak odpowie: "Wallenrod" możemy wpuścić go do miasta, nie zapominając wszakże, iż:" wielkie serca są jak ule zbyt wielkie, miód ich zapełnić nie może, stają się gniazdem dla jaszczurek". (cdn)


oceń
0
0

( CLXXIII ) wypisy z wpisów ( w ramach akcji : każdy Polak czyta fora )

poniedziałek, 21 stycznia 2008 22:55

    Przy okazji gorącej i nader emocjonalnej, publicznej dyskusji związanej z tematem:  "krzyżacy-założyciele Torunia wczoraj, dziś i jutro", na forum internetowym GW pojawiło się kilkaset wpisów komentujących w szczerych, nieskrępowanych niczym, bo anonimowych, wypowiedziach, całą złożoną istotę zagadnienia. Ponieważ czuję się mimowolnym sprawcą całego zamieszania, którego celem nie było bynajmniej wystawienie Krzyżakom monumentalnego pomnika, pod którym corocznie będą się odbywały  przy blasku pochodni zjazdy neonazistów ( jeśli tacy jeszcze istnieją) spijających  podczas dzikiej orgii niewinną krew słowiańską , z pokorą przyjmuję wszelkie uwagi, zwłaszcza krytyczne, pod moim adresem. 

   Niektóre z nich chciałbym tutaj przytoczyć ,bo może nie wszyscy mają świadomość, jak dalece idee tolerancji i dialogu, którymi od wieków szczyci się nasze miasto, przekładają się na postawy współczesnych jego mieszkańców. 

                                                    *               *                     *

 

-Szmak hipokryta uwierzył w swój genialny pomysł i poczuł się wręcz herodoknechtem obu Hermanów ( chodzi o założycieli miasta, wielkiego mistrza Hermana von Salza i mistrza krajowego Hermana Balka ).

 

-Szmak to gościu z epoki wicie rozumicie.

 

-Jak tacy durnie jak Szmak mogą o czymkolwiek decydować ?!

 

-Panie Szmak,pana poglądy i poczynania ocierają się o demencję starczą !

 

-To pomysł debila, albo niemieckiej V kolumny i za to należy się kara więzienia!

 

-Powinien pan postawić sobie pomnik największego idioty Torunia.

 

-Szmak ten kretyn, który wiele lat pracował w peerelu w aparacie propagandy, pod zawołaniem: "proletariusze wszystkich krajów łączcie się !"

 

-Ten Szmak to pewnie taki "schmuck" z gwary jidisz.

 

-Stary komunista, towarzysz Szmak znowu dokonał wolty!  Teraz kocha krzyżaków (...) czy naprawdę nie ma w Toruniu młodych, inteligentnych ludzi na eksponowane stanowiska w Ratuszu? Czy ten stary komuch musi tam pracować ?

 

-Może łaskawy pan dyrektor zajmie się sprawami ważnymi dla Torunia i jego mieszkańców a nie pierdołami !

 

-Wiele razy atakował Szmak w gazecie niewinnych ludzi, nigdy do nikogo nie wyciągnął ręki.

 

-Szmak jest germanofilem i szarą eminencją, która powinna trafić do magazynu rzeczy zgubionych i porzuconych.

 

-Wcalę się nie zdziwię jak ten błazen wystąpi z wnioskiem o przywrócenie nazwy Hitlersztrase (pisownia oryginalna).

 

-Wszystko jest możliwe jak ma się takich promotorów-światowców jak redaktor Szmak, czy para miejskich konserwatorów.

 

-Propozycje Szmaka należy chyba potraktować li tylko w kategoriach prowokacji.Po prostu z nudów,chłop naprawdę nie ma nic do roboty, jak gdyby wypuścił balonik krzyżacki.

 

   Autorzy wpisów: gaelic, slavik, sugarless, czarny zenobiusz, wet, samozwaniec, , wirmer, grubasja i inni.

 

  Ze swej strony chciałbym tylko dodać, że od czasów kiedy  na drugim roku studiów, odmówiłem na pismie niesienia portretu Władysława Gomułki w pochodzie 1-majowym, traktowany byłem przez aparat partyjny jako ciężki przypadek skrajnego idioty. I pewnie  tylko dlatego nie wyleciałem ze studiów. Może to poświadczyć prof. Tadeusz Jasudowicz z UMK, jesli ma dobrą pamięć. Za to przez resztę peerelu  miałem święty spokój i nie musiałem połykać legitymacji partyjnej, jak wielu późniejszych bojowników o wolność i demokrację. Tak to już w życiu jest drodzy forumowicze GW, coś, za coś. Bo wam to się pewnie czka, od czasu do czasu, nieprawdaż ?

 

PS. Moją serdeczną koleżankę, red. Katarzynę Marcysiak z TVP przestrzegam przed zajmowaniem się zbyt trudnymi tematami globalnymi w wymiarze lokalnym. To się raczej nie udaje.

 

  


oceń
0
0

( CLXXII ) Jożin z Bażin * ( Józek z bagien) -wersja toruńska

niedziela, 20 stycznia 2008 10:40

 

Herman z Langen **  do miasta się skrada,

Herman z Langen biały płaszcz zakłada,

Herman z Langen ostrzy długi miecz,

Herman z Langen ! Strzeż się dziatwo, strzeż!

/ skocznie /

 Jedna rada na Krzyżaka,

Uciąć mu natychmiast ptaka.

Wtedy będzie śpiewał cienko,

Dla Krzyżaka jest to męką !

 

Herman z Langen już w Turyngii znika ,

Herman z Langen znowu spadł z pomnika

Herman z Langen !- Już  się w świecie niesie:

Stanąć to se możesz w Thornie na sedesie !

 

 

*-jak nie widziałeś to zajrzyj: www.widelec .org/ ivan_ mladek

**-Langen  ( Langensalza )- miejscowość w Turyngii, siedziba rodu  wielkiego mistrza Zakonu Krzyżackiego Hermana von Salza, założyciela Torunia


oceń
0
0

( CLXXI ) Budujemy mosty

sobota, 12 stycznia 2008 20:24

   Nie ulega wątpliwości, że najbezpieczniejszym mostem dla budowniczych jest most powietrzny. Każdy inny stwarza poważne problemy i to nie tylko z  lokalizacją przeprawy, ale także z drogami dojazdowymi, które czasami mogą wić się i zapętlać zgoła niepotrzebnie i ponad miarę. Z mostem powietrznym nie ma takich kłopotów. Dzięki mostowi powietrznemu udało się Amerykanom  uratować mieszkańców Berlina Zachodniego  przed śmiercią głodową i zatruciem rosyjską słoniną.

   Może też powinniśmy spróbować? Ogłośmy Toruń miastem  zamkniętym i niech nas Amerykanie i Unia Europejska ratują. Pytanie tylko przed kim i za jaką cenę? Jeśli przed profesorem "Kleksem" Zybertowiczem i za cenę dwóch kolejnych redut Mac Donaldsa na rubieżach miasta to ja się zgadzam.  A jak by tak jeszcze przyjechała do nas Hillary Clinton, jak już zostanie prezydentem  i oświadczyła na toruńskim rynku:- Jestem Torunianką !- to pewnie wszystkim nam żyło by się lepiej i dostatniej. I nawet nie trzeba będzie burzyć muru.

 

PS. W sprawie Krzyżaków wnioski są takie, że generalnie rzecz ujmując,za wyjątkiem niewielkiej grupy skrajnych fundamentalistów i peerelowskich ortodoksów,którym każdy Niemiec kojarzy się z Waffen SS,  jest społeczne przyzwolenie aby uhonorować fakt założenia przez nich Torunia, ale musiałby to być posąg zakutego w przerdzewiałą zbroję Wielkiego Mistrza Hermana von Salza na motorze żużlowym o rysach twarzy zdecydowanie przypominających Romana Karkosika. I najlepiej gdyby stał gdzieś w krzakach, w ukryciu. Ukryliśmy duńskiego fallusa, przed oczyma dziatwy szkolnej, to i dla Krzyżaka znajdzie się jakieś dyskretne miejsce.

  Gdyby natomiast  Wielki Mistrz miał się  pojawić  na ruinach zamku,to już bez motoru, w pozycji siedzącej z opuszczonymi gatkami, na sedesie w Danskerze, czyli wieży ustępowej. Zawsze to jednak lepsze aniżeli siedzieć na kamiennym cokole na nocniku pośrodku rynku. 

   PS 2. Temat Krzyżaków w Toruniu wyraźnie przerósł możliwości intelektualne  dziennikarzy TVN. Lepiej im wychodzi pokazywanie posła Palikota wymachującego fallusem . Ot tak,dla jaj, bez historycznych odniesień i kontekstów. I bez potrzeby znajomości historii.


oceń
0
0

sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  180 424  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
 010203040506
07080910111213
14151617181920
21222324252627
28293031   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych, politycznych i obyczajowych w kraju, regionie, mieście, zagrodzie.

O mnie

Andrzej Szmak - absolwent wydziału prawa UMK w czasach wczesnego Gierka, zbrojarz-betoniarz (Ramdi- Irak),dziennikarz (ITD, Przegląd Tygodniowy, Wprost, Przegląd Sportowy, Polskie Radio, Polska Kronika Filmowa,dyrektor programowy TVP w Bydgoszczy za kadencji Brunatnego Roberta), urzędnik XVIII rangi, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.W poprzednim wcieleniu - Andreas Schmack, burgrabia i prezydent Chełmna (dawniej Culm) w latach 1676-92.
Medali wojennych brak, ważne odznaczenia ministerialne:"zasłużony dla kultury polskiej".
http://twitter.com/aszmak

Statystyki

Odwiedziny: 180424

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl