Bloog Wirtualna Polska
Są 1 269 942 bloogi | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Dostał Broniarz elementarz

piątek, 31 marca 2017 9:10

 

   Idzie wiosna, w Paryżu strajkują emeryci. Najniższe emerytury wynoszą we Francji trochę powyżej tysiąca euro i za to nie da się żyć.

   W Polsce strajkują nauczyciele, nie będą prowadzić lekcji  a kucharki w przedszkolach nie będą przedszkolakom gotować. A  przedszkolak głodny to przedszkolak  zły,  nie wiadomo co takiemu może przyjść do głowy.

   Uczniowie   zamiast lekcji będą mieli pogadanki obywatelskie, na których strajkujący nauczyciele będą wyjaśniać, dlaczego strajkują i dlaczego obecna reforma oświaty jest do dupy, a wcześniejsza do dupy nie była.

 Natomiast w szkołach, których nauczyciele strajku nie popierają, też będą pogadanki obywatelskie na których nauczyciele będą uczniom wyjaśniać, dlaczego obecna reforma oświaty do dupy nie jest a poprzednia była jak najbardziej.

 Pan Przewodniczący ZNP Broniarz apeluje do rodziców aby w ogóle nie posyłali  dzieci  na lekcje, zwłaszcza do tych szkół, które nie strajkują, co jest o tyle zrozumiałe, że większość szkół jednak nie strajkuje a przecież strajk w tych szkołach nie może przejść bez echa.    Pan Przewodniczący Broniarz doskonale rozumie, że  nauczyciele powinni być dla uczniów a nie odwrotnie, ale co zrobić, zwłaszcza kiedy na Przewodniczącego Broniarza naciska kadra nauczycielska, pewnie głównie ta, która pojawiła się w szkołach po likwidacji komitetów partyjnych i służby bezpieczeństwa. W odróżnieniu od wielu innych zawodów, środowisko nauczycielskie po 90 roku nie tylko  się nie oczyściło, ale wręcz zamuliło komunistycznymi złogami.

 Oczywiście gdyby strajkujący nauczyciele  zarabiali z grubsza  przynajmniej tyle, ile wynosi najniższa emerytura w Paryżu, może by nie sięgali po tak drastyczne formy protestu i nie wciągali w to uczniów. Wówczas paryscy emeryci byliby w swoim proteście osamotnieni. Niestety, na to  na razie  raczej się nie zanosi.

oceń
28
2


sobota, 21 października 2017

Licznik odwiedzin:  180 433  

Kalendarz

« październik »
pn wt śr cz pt sb nd
      01
02030405060708
09101112131415
16171819202122
23242526272829
3031     

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych, politycznych i obyczajowych w kraju, regionie, mieście, zagrodzie.

O mnie

Andrzej Szmak - absolwent wydziału prawa UMK w czasach wczesnego Gierka, zbrojarz-betoniarz (Ramdi- Irak),dziennikarz (ITD, Przegląd Tygodniowy, Wprost, Przegląd Sportowy, Polskie Radio, Polska Kronika Filmowa,dyrektor programowy TVP w Bydgoszczy za kadencji Brunatnego Roberta), urzędnik XVIII rangi, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.W poprzednim wcieleniu - Andreas Schmack, burgrabia i prezydent Chełmna (dawniej Culm) w latach 1676-92.
Medali wojennych brak, ważne odznaczenia ministerialne:"zasłużony dla kultury polskiej".
http://twitter.com/aszmak

Statystyki

Odwiedziny: 180433

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Bloog.pl