Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 268 141 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Toruń na wizji czyli sylwester z emerytami

piątek, 04 listopada 2016 8:28

 

   W rozważaniach nad sensem inwestowania w Toruniu prawie dwóch milionów złotych w koncert sylwestrowy transmitowany przez TVP nie należy zapominać o humanitarnym czyli ogólnoludzkim aspekcie tego przedsięwzięcia.

   Otóż dla wielu artystów estradowych, zwłaszcza starszego pokolenia, telewizyjne koncerty sylwestrowe to jedna z nielicznych okazji na godziwe, a nawet okazałe honoraria, którymi łatają bolesne braki finansowe będące konsekwencją żebraczych emerytur, co z kolei spowodowane jest nieopłacaniem przez lata składek zusowskich lub też uiszczaniem ich w minimalnym wymiarze.

   Jakiś tam referent czy rewident za tysiąc złotych emerytury z trudem bo z trudem, ale dożyje późnej starości, ale artyści kiedyś z górnej półki tacy jak choćby Zbigniew Wodecki, Maryla Rodowicz czy Krystyna Janda to zupełnie co innego. Trudno od nich oczekiwać, aby zrezygnowali na starość z resztek znamion luksusu, do którego przywykli w latach artystycznej świetności.

   Przy czym luksus ten często miał swoje drugie oblicze i dla przykładu taka Grażyna Szapołowska przyznała ostatnio, że wprawdzie jeździła "jaguarem" i nosiła sobolowe futro przemycone z Rosji (z którym się zresztą nigdy nie rozstawała z obawy przed kradzieżą), ale zdarzało jej się zbierać chrust na opał i żywić  kaszanką.

   Przy tak okazałych imprezach, jakimi są telewizyjne koncerty sylwestrowe, gromadzące imponujące ilości po królewsku wynagradzanych wykonawców, bez szkody dla miernej zazwyczaj jakości tych widowisk można doprosić do udziału w nich takich artystów, jak choćby niedoszły dyrektor toruńskiego teatru Piotr Machalica, który sądząc po ostatniej edycji koncertu "Pejzaż dla ciebie" nie tylko już nie śpiewa, ale nawet nie mówi, tylko szepcze.

   Tak, że kilka godzin promocji Torunia na antenie telewizji publicznej czy narodowej, jak kto woli, jak najbardziej, ale i wsparcie artystów estradowych, którzy najlepsze lata  kariery mają już za sobą, a przecież nie możemy pozwolić na to, aby na starość stołowali się w barach mlecznych i jeździli autobusami tylko dlatego, że nie płacili składek zusowskich. A nie płacili, bo nie musieli, ot co.

   Żyli niczym kolorowe motyle latem zapominające, że prędzej czy później nadejdzie zima a zamieć zasypie nawet drogę do Skolimowa.

oceń
35
206


wtorek, 26 września 2017

Licznik odwiedzin:  180 172  

Kalendarz

« wrzesień »
pn wt śr cz pt sb nd
    010203
04050607080910
11121314151617
18192021222324
252627282930 

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych, politycznych i obyczajowych w kraju, regionie, mieście, zagrodzie.

O mnie

Andrzej Szmak - absolwent wydziału prawa UMK w czasach wczesnego Gierka, zbrojarz-betoniarz (Ramdi- Irak),dziennikarz (ITD, Przegląd Tygodniowy, Wprost, Przegląd Sportowy, Polskie Radio, Polska Kronika Filmowa,dyrektor programowy TVP w Bydgoszczy za kadencji Brunatnego Roberta), urzędnik XVIII rangi, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.W poprzednim wcieleniu - Andreas Schmack, burgrabia i prezydent Chełmna (dawniej Culm) w latach 1676-92.
Medali wojennych brak, ważne odznaczenia ministerialne:"zasłużony dla kultury polskiej".
http://twitter.com/aszmak

Statystyki

Odwiedziny: 180172

Więcej w serwisach WP

Bloog.pl

Bloog.pl