Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 487 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Szklana pułapka IV

wtorek, 09 sierpnia 2016 8:49

 

  Kim jest Krzysztof Czabański? Otóż jest toruńskim posłem PIS, którego kandydatura została narzucona przez Warszawę bez jakiegokolwiek oporu czy sprzeciwu lokalnych działaczy. * Elektorat też zachował się jak stado baranów i głosował na kogo kazano. Co specjalnie nie dziwi, bo to nie pierwszy przypadek w Toruniu gdy prowincjonala kupa gnoju służy wyłącznie do użyźnienia gleby pod to co zasieje centrala. Takie mamy w Toruniu społeczeństwo.

  Krótko mówiąc poseł Czabański ma tyle wspólnego z Toruniem co prezydent Turcji Erdogan z demokracją, czego zresztą nigdy nie ukrywał. Jako partyjny pomazaniec, przeznaczony do stworzenia nowego ładu medialnego, przyjął wybór na posła jako rzecz oczywistą, schował mandat  do kieszeni i tyle go w  Toruniu widziano. To jednak co wyprawia w Warszawie i jak dalece nieudolne były jego działania jako wicemistra kultury kładzie się głębokim cieniem także na naszym mieście.

  I niech mi tutaj Wiesław Cichoń, ikona toruńskiej opozycji solidarnościowej i gorący orędownik Czabańskiego w czasie  kampanii wyborczej , nie pieprzy, że się zawiódł i rozczarował. Niech lepiej sobie przyklei na lodówce, to co powiedział w wywiadzie dla tygodnika "W sieci" o Czabańskim Jacek Kurski, którego Rada Mediów Narodowych próbowała odwołać ze stanowiska prezesa TVP już w pierwszych dniach urzędowania, pewnie tylko dlatego, że Czabański go organicznie nie cierpi:

  "Pan poseł Krzysztof Czabański odpowiadał ( jako wiceminister) za dwie rzeczy: zabezpieczenie finansowe dla mediów publicznych i przygotowanie w ramach ustawy medialnej tzw.; opcji zerowej, która ustawowo rozwiązałaby wszystkie umowy i pozwoliła na głębokie zmiany kadrowe oraz na pozbycie się starych układów, od lat nienaruszonych i przerostów fikcyjnego zatrudnienia. (...) Miały to umożliwić projekty ustaw , nad którymi pracował.Miał do realizacji tego celu wszystkie możliwe narzędzia, miał półtora roku spokoju, miał wsparcie wszystkich na prawicy. Niestety nie ma dziś nowego abonamentu, nie ma opcji zerowej, było za to wprowadzenie niepotrzebnego chaosu. (...) "

Dodajmy do tego, że zamiast tak szumnie zapowiadanej przez Czabańskiego abolicji, czyli umorzenia długów i nowego abonamentu , mamy polowanie na emerytów, którzy zalegają  z opłatami.

  Taki nam się guru od ładu medialnego wykluł z kukułczego jaja w Toruniu. No, naprawdę nie ma się czym chwalić.

   Przy okazji warto zadać pytanie skąd się wziął w pięcioosobowym składzie Rady Mediów Narodowych Juliusz Braun, były prezes TVP, którego liczne grzechy,wylicza Jacek Kurski, zapewne  pobieżnie, w tym samym wywiadzie: "Do głowy mi nie przyszło, że tenże Braun, nominant PO, współodpowiedzialny (...) za zaniechanie budowy platformy satelitarnej, wyrzucenie z TVP ponad 400 dziennikarzy, ( w sposób wyjątkowo paskudny rękoma zewnętrznej agencji-as) montażystów i grafików, za oddanie badań telemetrycznych firmie Nielsen z ogromną szkodą dla TVP, nabijanie kabzy producentom zewnętrznym, zostanie za chwilę zaproszony przez Czabańskiego do odwoływania mnie z funkcji prezesa TV."

  Otóż pana Brauna  powołał do Rady Mediów Narodowych  sam prezydent Andrzej Duda, chociaż mógł wskazać drugiego kandydata PO, reżysera filmowego ( "Indeks", "Kung-fu" ) i nauczyciela akademickiego  Janusza Kijowskiego , stryja przywódcy KOD-u Mateusza Kijowskiego. Czy był to wybór między dżumą a cholerą ? Niekoniecznie.

  Czyżby  w pałacu prezydenckim oberwał się żyrandol  a prezydent Duda  nie  zdołał w porę uskoczyć ?

 

*)- Miejsce dla pana Czabańskiego przygotowali w Toruniu posłowie Girzyński i Zbonikowski popełniając polityczne sepuku, po którym Girzyński już się nie podniósł, a Zbonikowski wprost przeciwnie, przedarł się do Sejmu wbrew woli centrali.

 

 

oceń
46
221


sobota, 25 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  180 639  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Komentarz do aktualnych wydarzeń społecznych, politycznych i obyczajowych w kraju, regionie, mieście, zagrodzie.

O mnie

Andrzej Szmak - absolwent wydziału prawa UMK w czasach wczesnego Gierka, zbrojarz-betoniarz (Ramdi- Irak),dziennikarz (ITD, Przegląd Tygodniowy, Wprost, Przegląd Sportowy, Polskie Radio, Polska Kronika Filmowa,dyrektor programowy TVP w Bydgoszczy za kadencji Brunatnego Roberta), urzędnik XVIII rangi, dyrektor Biura Toruńskiego Centrum Miasta.W poprzednim wcieleniu - Andreas Schmack, burgrabia i prezydent Chełmna (dawniej Culm) w latach 1676-92.
Medali wojennych brak, ważne odznaczenia ministerialne:"zasłużony dla kultury polskiej".
http://twitter.com/aszmak

Statystyki

Odwiedziny: 180639

Więcej w serwisach WP

Wiadomości

Pytamy.pl